Suusareisid Reisikalender Megeve/St Gervais

MEGEVE (1100 – 2355 m, 325 km radu + Chamonix 153 km)
www.megeve.com
https://www.skiresort.info/ski-resort/megevesaint-gervais/

Megeve on prantslaste St. Moritz, väljapeetud ja tippklassi suusakuurort!

Megeve ajalooline küla pärineb 13-ndast sajandist, kuhu hakati 1920ndatel rajama suusakeskust kuulsa Rothschildi parunessi eestvedamisel. Megeve arendati St. Moritzi sarnaseks, et prantslastel oleks oma luksuslik tippklassi kuurort. Väidetavalt on Megeve’is ainuke Michelini 3* kokk Alpides, tänaval kohtab palju ilusaid, kuulsaid ja rikkaid inimesi. Megeve kuulub mäesuusakeskuste ajaloolisesse koorekihti : “Best of the Alps” (12 tähelepanuväärset klassikalist suusakuurortit Alpides). www.bestofthealps.com
Megeve’i hinnatase on üsna kallis, odavamaid majutusi leiab sama piirkonna äärealalt – St. Gervaisist.

Megeve asub Mont Blancile väga lähedal, kõigest 30 km kaugusel. Neil on ühine mäepilet “Evasion Mont-Blanc” ja kindlasti tasub ilusa ilma korral külastada ka Chamonix suusakeskust ning sõita Mont Blanci jalamile 3900 m kõrgusele! Chamonix’I lähedusse saab suusatada mööda mägesid: St Gervais’ist läheb mägirong Les Houches’i ja sealt omakorda suusabussiga 8 km sõita Chamonix’sse.

Megeve suusapiirkond jaguneb kolmeks vastavalt kolme mäetipu nimetuse järgi.
Mont d’Arbois on neist kolmest suurim ja atraktiivseim piirkond. Siin asub kõrgeim tõstukijaam 2355 m kõrgusel Mont Joly tipus, kust leiab ka Megeve piirkonna järsema musta raja. Pikim laskumine kulgeb Mont Joly tipust alla St.Gervaise külla. Mont d’Arbois põhjaküljel on off-piste harrastajatele põnevaks väljakutseks puudevaheline laskumine Princesse gondeltõstuki all. Kõige ilusam vaade Mont Blanci mäetipule avaneb ka siit piirkonnast, kui laskuda 2110 m pealt alla St Nicolas külla. Sellest külast viib suusabuss 10 km kaugusel asuvasse väiksesse “peidetud” suusapiirkonda: Les Contamines, kus laiad ja avarad rajad paiknevad mõlemal pool mäge, piirkonna kõrgeim tipp on 2500 m ja siit leiab ka neli üsna äkilist musta rada. Siin piirkonnas on juba Mont Blanc peaaegu "käega katsuda".
Rochebrune – on Megeve suusakuurorti väikseim piirkond, samas asub siin ajalooline kiirlaskumise rada Alpette super Megeve ning Cot 200 radadelt leiab kogu Megeve piirkonna parimad lumeolud. Rochebrune ja Mont’Arbois ja piirkonnad on omavahel tõstukitega ühendatud.
Le Jaillet – on külast veidi eraldatud aga ikkagi külastamist väärt. Pikaks venitatud piirkond liideti hiljuti väikese Le Torrazi keskusega ja siit tipust avanevad muljetavaldavad vaated mägedele. Le Jaillet piirkonnas on piisavalt häid punaseid radu, lai valik siniseid ja paar musta rada – seega sobib hästi kogu perele!
After-ski on tänu brittidele üsna meeleolukas: külas on mõned stiilsed jazziklubid, diskobaar ja kasiino. Brittide lemmikpubides (Cocoon, Wake-up jt) võib leida tipphooajal traditsioonilist after-skid.

SAINT GERVAIS asub teispool Mont Arbois mäge ja on ühendatud Megevi suusaspiirkonnaga. Tõstukitega saab üle mäe Megeve'i linna ja sealt edasi järgmistesse keskustesse suusatama minna ( Rochebrune ja Le Jaillet). St. Gervaises on majutused palju soodsama hinnaga kui Megeve'is.
St. Gervais on ilus prantsuse alpistiilis linnake, kus kohtab elegantset Belle Epoque arhitektuuri. St. Gervaisist saab sõita vanaaegse rongiga kõrvalorgu Les Houches suusakeskuse vaateplatvormile Bellevue 1900 m kõrgusele ja sealt imeteleda Mont Blanci. See on võrratu vaatepilt ja unustamatu rongisõit läbi mägise maastiku! loe edasi siit 

Megeve’i piirkonnas on head murdmaasuusavõimalused, peamiselt kõrgusel 1300-1500 m, kokku 43 km radu.

Megeve’is on suur spordikeskus Le Palais, kus on sise- ja köetav välibassein, saunakompleks, sisetennise väljakud, liuväli. Meelelahutust pakuvad kino ja korra nädalas traditsiooniline alpiturg, samuti on võimalik osaleda ekskursioonidel Chamonix’sse ja Annecy’sse (Prantsuse Veneetsia).


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • suur suusapiirkond
 • Mont Blanci ja Charmonix lähedal
 • kaunid vaated mägedele
 • šarmikas vana küla
 • väga lühike transfeer Genfist
 • palju uhkeid hotelle ja poode
 • kallis hinnatase
 • suhtelisel madalad kõrgused
 • tagasihoidlik after-ski
Meie partnerid: