Suusareisid Reisikalender Kitzbühel, Westendorf, Söll

800 m - 1890 m / 418 km radu

www.kitzbuehel-alpen.com

KITZBÜHEL ALPID on suurim ühendatud radadega suusapiirkond Austrias, mis hõlmab kahte suurt regiooni KITZ SKI ja SKIWELT, mis mõned aastad tagasi omavahel ühendati. Regiooni lääneservas asub Söll ja kõige idapoolsem küla on Pass Thurn.

KitzSki pälvis 2021 aaastal suusakuurorti Oscari ehk SKI OSCAR. Loe edasi siit 

Piirkonna keskele jääb kümmekond suuremat ja väiksemat küla, nende hulgas elegantse vanalinnaga Kitzbühel ja Euroopa ilusaima küla tiitli pälvinud Westendorf.

Westendorfi loetakse selle regiooni pärliks just oma asukoha ja piirkonna kõrgeimate nõlvade tõttu. Siit on hea ligipääs nii Sölli poolsetele radadele kui ka kuulsatele Kitzbüheli nõlvadele. Samas on Westendorfi rajad vähemrahvastatud ning laskumised on pikad ja nauditavad, seevastu Sölli juures on palju tõstukeid ja lühikesi radu, mis teevad edasiliikumise suhteliselt aeglaseks ja keerukaks. Westendorfis on oma lumelauapark ja õhtune suusatamine tooltõstuki all. Westendorf asub Kitzbühelist 15 km kaugusel. Loe rohkem:  www.westendorf.net

Söll plussiks on suurem majutuste valik eriti soodsa hinnaga. Küla on suurem ja pubide/poodide valik samuti laiem. Lisaks meeleolukas õhtune suusatamine gondeltõstuki all. Miinuseks on suur liiklussõlm küla servas ning gondlijaama asukoht teisel pool teed 800 m kaugusel keskusest. 

Hopfgarten im Brixenthal on hea asukohaga väike küla Skiwelt suusapiirkonna südames, Sölli ja Westendorfi vahel. Salvenbahn gondeltõstuk viib kiiresti mäkke, sealt saab liikuda edasi nii Sölli kui Westendorfi ja Kitzbüheli poole. Hopfgarteni küla pärl on moodne hotell HOHE SALVE 4*, pakkudes ski-in ja ski-out võimalust. Hotellis on kaks restorani, apres-ski baar ning luksuslik spa sise- ja välibasseiniga.

Kitzbühel on legendaarne suusakuurort läbi aegade olnud, siin viiakse igal aastal läbi MK-etappe (üks kõige raskem meeste kiirlaskumise rada Euroopas). Kitzbühelis on muinasjutuline vanalinn, siin kohtab nii elegantsi kui ajalugu. Lisaks austriale omane meeleolukas after-ski ja õhtune löögastus suures veekeskuses Aquaarena.
Kitzbühel on Alpide üks kroonijuveele, mida iga mäesuusataja peaks kord nägema! 

Kirchberg on väike suusaküla Kitzbüheli külje all teede ristumiskohas, samuti väga hea logistiline asukoht suusapiirkonna keskmes. Küla ülemine serv Maierlbahn tõstuki juures on rahulik ja vaikne, seal asub mitu heal tasemel hotelli luksusliku spaga. Kirchbergi suurimaks plussiks on Kitzbüheli lähedus: suusapiirkond asub vaid kahe tõstuki kaugusel ja kaunis vanalinn bussiga/taksoga sõites vaid 7 km kaugusel. Samuti saab siit kiiresti Westendorfi - Sölli pole liikuda.

Vahemaad:
Kitzbühel - Kirchberg        7 km
Kitzbühel - Westendorf     15 km
Kitzbühel - Hopfgarten     20 km
Kitzbühel - Söll                 26 km

 


EKSPERTIDE ARVAMUSED

 • Algajatele
  1 2 3 4 5
 • Ekspertidele
  1 2 3 4 5
 • Harrastajatele
  1 2 3 4 5
 • Kiired liftid
  1 2 3 4 5
 • Küla miljöö
  1 2 3 4 5
 • Lumi
  1 2 3 4 5
 • Radade arv
  1 2 3 4 5

PLUSSID JA MIINUSED

 • meeleolukas after-ski
 • suur suusapiirkond
 • armas väike alpiküla
 • soodne hinnatase
 • lühike transfeer Münchenist
 • suhteliselt madalad mäed

Meie kliendi muljed:

Westendorfi küla oli väga armas, kõik käe-jala juures. Meeldis see, et tõstukid olid nii lähedal hotellile. Seega oli võimalus oma päeva algust ja lõppu ise planeerida. Hotell Theresiannas oli kõik vajalik olemas, kuid saunalava ja ruum oleks võinud olla suuremad.
Võimalus oli suuskadel minna teise piirkonda, samuti toimivad bussi- ja rongiühendused, et sõita teistesse keskustesse. Kindlasti läheksin Westendorfi tagasi.

Mai Nisamedtinov
Mäesuusakogemus alates 2004. a.
Loe Mai küsitluslehte siit.


 

Meie partnerid: